דר' יוסי ביילין

Comments: No comments

יוסי בייליןהתחום המדיני ונשיקתו לעסקי בישראל, הוא מרתק ומתאים לכל אירוע ומפגש. אם אתם מקיימים חוג בית פוליטי, או שיש לכם יום עיון אודות המצב המדיני – אין כמו הרצאה על מאחורי הקלעים ודרך קבלת ההחלטות בדרגים הגבוהים כדי לקבל תמונת מצב. אם אתם מתעניינים במעבר בין המדיני לכלכלי, בין הממשלתי למגזר העסקי, יוסי ביילין הוא המרצה המושלם עבורכם.

מי אתה יוסי ביילין?

ביילין, יליד 1948, הוא מרצה מבוקש בתחומים המדוברים לעיל. הוא פוליטיקאי לשעבר ממחנה השמאל, ואיש ייעוץ עסקי בהווה. ביילין היה דתי בצעירותו, אך לאחר מלחמת יום כיפור הפך לחילוני.

  • במשך עשר שנים החל מ-1969 היה עיתונאי בעיתון דבר. אחר כך הצטרף למפלגת העבודה והיה לדובר המפלגה.
  • ב-1981 קיבל תואר ד"ר במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב.
  • בין 1984-1986 היה מזכיר הממשלה של ראש הממשלה פרס.
  • ב-1988 נבחר לכנסת מטעם סיעת העבודה. הוא שמש כסגן שר האוצר. בתקופת כהונתו הקים את הקרן לשיתוף פעולה כלכלי, שהכניסה חברות רבות מאירופה לשוק הישראלי.
  • בין 1992-1993 היה מיוזמי הסכם אוסלו.
  • ב-1993 הפך לסגן שר החוץ תחת שמעון פרס, וראש הממשלה רבין.
  • ב-1995 היה שר הכלכלה והתכנון; הוא גם היה אמון על יחסי ישראל עם מדינות אירופה וארצות הברית. בין היתר, הקים את "תגלית".
  • ב-1997 נבחר למקום גבוה במפלגת העבודה (2) והיה לאחד האחראים ליציאת צה"ל מלבנון 3 שנים אחרי כן. הוא התמנה לשר המשפטים ושר הדתות.
  • ב-2003 פרש ממפלגת העבודה והפך ליו"ר מרצ. הוא פרסם את הבנת ז'נבה עם מנהיגים פלסטינאים בכירים והיה מבין התומכים בתכנית ההתנתקות של ראש הממשלה שרון.
  • ב-2008 פרש יוסי ביילין מהכנסת.

ביילין כותב מאמרי דעה בישראל היום, זוכה אות לגיון הכבוד של ממשלת צרפת ובעל חברת ייעוץ עסקי לישראלים המעוניינים להקים עסקים במדינות אותן ביילין מכיר טוב כל כך מעיסוקיו הפוליטיים.

הרצאה של יוסי ביילין

באתר מרכז המרצים לישראל תמצאו את רשימת ההרצאות המלאה שמעביר ד"ר יוסי ביילין. אם אתם מארגנים כנס, מפגש, חוג בית או יום עיון והייתם רוצים לשמוע הרצאה, אתר המרצים ישמח לעמוד לרשותכם מהפנייה למרצה ועד סגירת הפרטים. יוסי ביילין הוא מרצה מבוקש מהצוות של אתר המרצים, ואם הייתם מעוניינים לשמוע הרצאה אודות מצבה המדיני והכלכלי של ישראל מפיו של אחד מאדריכלי הסכמי השלום באיזור, יוסי ביילין הוא המרצה המושלם עבורכם. נשמח לעמוד לרשותכם.

אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לך את המידע העדכני ביותר שקיים ברשותנו. אם נתקלתם בעמוד לא עדכני, בעיה בתוכן אתר וכיו"ב, אנא צרו עמנו קשר באמצעות דף צור קשר.

להזמנת הרצאה או לקבלת פרטים נוספים, השאירו פרטיכם ונציג מרכז המרצים לישראל יחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון:

נושא

תוכן ההודעה

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>