הרצאות בנושא ביטחון

Category: הרצאות לפי נושאים Comments: No comments

ישראל היא מדינה מאויימת מבית ומחוץ. עובדה זו ידועה, שנויה במחלוקת ומסואבת מאד, מעניין כיבוש השטחים, דרך מלחמות ישראל, הסכסוך שעוד קיים מימי האימפריה הבריטית והאימפריה העותמנית, האנטישמיות ומלחמת העולם ה-2. ארגונים רבים עוסקים בנושא תפיסת הביטחון של ישראל שהמוביל ביניהם הוא ארגון "רעוּת" הקורא לשנות את תפיסת הביטחון. הוא מרבה בעריכת הרצאות ביטחון. מהי תפיסת הביטחון של ישראל?

תפיסת הביטחון הדו ראשית של ישראל

תפישת הביטחון של ישראל מתמקדת במתן מענה לשני סוגי איומים: איום קיומי המדבר על מלחמה מול מדינות ערב ואיראן ואיום טרור המדבר על אל קעידה, חמאס, חיזבאללה.

האיום הקיומי מתפצל לשני סוגי איום:

  1. פלישה צבאית קרקעית גדולה (כמו במלחמת העצמאות ומלחמת יום כיפור).
  2. התקפת טילים כולל נשק לא קונבנציונלי (כמו במלחמת המפרץ).

כל איום מצריך יכולות שונות ואמצעים שונים והסבירות של כל איום משפיעה על חלוקת התקציב ובניית תפישת הביטחון הקונקרטית ותורת ההפעלה של צה"ל. הנחת היסוד של בן גוריון היא שלישראל אסור להפסיד אף מלחמה כי אם נפסיד, נושמד. עקרונות נוספים של תפישת הביטחון של ישראל הם ממלכתיות (כלומר הכפפתם של כל גורמי הביטחון למדינה ואיסור הקמתן של מליציות אזרחיות, דוגמת אלטלנה), ושילוב נרחב של נושא הביטחון בהוויה הישראלית, כלומר גיוס חובה לצבא וימי זכרון ממלכתיים.

הרצאות ביטחון

אם אתם ארגון ממשלתי או ארגון פרטי, שיש לכם זיקה לציונות, לצבא, לנשק, או סתם מעניין אתכם, ללמוד אזרחות מיליטריסטית בישראל, הזמינו אנשים המבינים בתחום לתת לכם הרצאות ביטחון. זה לא חייב להיות צבאי גרידא, יש הרבה דעות וגישות בהרצאות ביטחון.

אפשר לשמוע את ארי פולמן ודוד פולונסקי מדברים על ואלס עם בשיר, או אולי דווקא יוסי סידר על בופור. אפשר להביא בכירים במשרד הביטחון לשעבר, קצינים במיל' בצה"ל או חיילים שנפצעו. אפשר להביא כתבים צבאיים, דוגמת רון בן ישי, רוני דניאל, יואב לימור. הרצאות ביטחון הן נושא מרתק למדינה עם 6 מלחמות, מאות מבצעים, ראשי ממשלה שהם גנרלים ומלחמת קיום אין סופית.

אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לך את המידע העדכני ביותר שקיים ברשותנו. אם נתקלתם בעמוד לא עדכני, בעיה בתוכן אתר וכיו"ב, אנא צרו עמנו קשר באמצעות דף צור קשר.

להזמנת הרצאה או לקבלת פרטים נוספים, השאירו פרטיכם ונציג מרכז המרצים לישראל יחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון:

נושא

תוכן ההודעה

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>