מרצה להרמת כוסית

Category: הרצאה לפי אירוע Comments: No comments

מי לא מכיר את הרמת הכוסית המסורתית? כולם עושים את זה, בכל הדתות והתרבויות. "לחיים", צ'ירז, נזדרוביה. הרמת כוסית מטרתה חגיגה או הסכמה על נקודה מסויימת. הרמת כוסית היא טקס שעורכים בסוגים שונים של אירועים והם בדרך כלל משמחים. איך עושים את זה למי שלא מכיר?

הנוכחים באירוע הרמת כוסית מביעים הסכמתם לברכה על ידי הרמת כוסיות האלכוהול שבידם לרוב תוך כדי הבעת הסכמה בצורת "לחיים" בשפות שונות ומשיקים את כוסותיהם אל הכוסות שבידי הנמצאים בקרבתם. הרמת הכוסית עשויה להקדים את הברכה, שכן לעתים המברך מבקש מכל הנוכחים להרים כוסותיהם ממתין עד שכולם מוכנים, ורק אז מברך. יש היוצרים קשר עין עם כל אדם אשר משיקים את הכוס אל כוסו. אצל רוסים למשל, חייבים להביט בעיניים כי אם לא, משהו רע יקרה. לגימת המשקה חותמת את הטקס. לרוב אין זה חשוב אם זו לגימה בלבד או שתיית כל המשקה, אם כי בחלק מהתרבויות נהוג לרוקן את הכוס כאשר המשקה מצוי בכוסיות קטנות. בין המדינות המקפידות: סקנדינביה, רוסיה, יפן.

אירוע הרמת כוסית

אירוע הרמת כוסית נעשה בדרך כלל במסגרת פרטית או עסקית, ממשלתית או אישית. הזכרו באירועים כאלו: חתונה, חינה, בר מצווה, לעומת טקס במשרד התמ"ת. מקובל להזמין אטרקציה לערב הרמת כוסית, לרגל סגירת חוזה שמן או אירוע משמח במשפחה. אחת מהאטרקציות היא הרצאה. אלו אירועים ירצו הרצאה להרמת כוסית?

  • סגירת חוזה שמן – במקרה זה חשוב לעשות את הרושם הנכון על החברה השנייה המתרשמת מהעסק. הזמינו הרצאה בכל נושא, בעיקר מהתחום הכלכלי או שיעניין את הסובבים, פשוט תלוי את מי הזמנתם.
  • העסק משגשג? ערכו ערב לעובדים שלכם בתור הוקרת תודה והרצאה לקראת הרמת כוסית תהיה נפלאה. גם כאן אין ממש הגבלה על הנושא. ערב קליל עם הרצאה מצחיקה יהיה טוב.
  • אות כבוד לבכיר / עובד רגיל שיוצא לגמלאות.

 

אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לך את המידע העדכני ביותר שקיים ברשותנו. אם נתקלתם בעמוד לא עדכני, בעיה בתוכן אתר וכיו"ב, אנא צרו עמנו קשר באמצעות דף צור קשר.

להזמנת הרצאה או לקבלת פרטים נוספים, השאירו פרטיכם ונציג מרכז המרצים לישראל יחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון:

נושא

תוכן ההודעה

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>