אורנה בן דור

Comments: No comments

מי את אורנה בן דור?

בתחילת דרכה המקצועית ביימה שתי דוקו דרמות על שתי נשים מרכזיות בהיסטוריה הארצישראלית, מניה שוחט ושרה אהרונסון. שני הסרטים שודרו בערוץ הראשון. הסרט "יומן מסע" המגולל את סיפורה של מניה שוחט זכה בפרס הסרט התיעודי של המכון הישראלי לקולנוע ב-1986. הוא גם שודר בטלוויזיה האוסטרלית בערוץ הציבורי, והוקרן במספר פסטיבלים בעולם, ביניהם פסטיבל שיקגו ופסטיבל סידני.

בן דור ביימה ארבעה סרטים בנושא ניצולי השואה והדור השני לשואה, שזכו לתשומת לבאורנה בן דור גם יצרה את הסרט "שבר ענן", שעסק באופן שבו קיבלו את ניצולי השואה בישראל בשנותיה הראשונות. הסרט שודר בערוץ הראשון. ב-1993 יצרה את דרמת הטלוויזיה "שואה טובה" לפי סיפור של גבריאל דגן. ב-1995 ביימה את סרט הקולנוע "ארץ חדשה", שהביא את סיפורם של שני ילדים ניצולי שואה בשנותיה הראשונות של המדינה. הסרט זכה בפרס הקהל בפסטיבל מונפלייה ופרס ראשון בפסטיבל כלכותה. מ-1993 ועד 1997 שימשה כמנהלת הראשונה של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. היא גם עסקה בעריכת תכניות פמיניסטיות לטלויזיה. בשנים האחרונות היא עושה סרטים דקומנטריים ליס ולערוץ 8. בשנת 2007 שודרה בערוץ 10 "אשם במותו", סדרה בת 3 פרקים בהגשת בן דור על תאונות צבאיות. בקיץ 2008 שודרה בערוץ 10 סידרה שיצרה אורנה בן דור עם רפי קרסו על הסכנות הבריאותיות שבאורח החיים העכשווי – "מה הורג אותנו".

הרצאה של אורנה בן דור

ההרצאות של העיתונאית מתמקדים בשני נושאים עיקריים בעבודתה העכשווית: סקס ובריאות. אנו באובבסיה בריאותית. כולנו רוצים לחיות לנצח ופוחדים מהמוות ומהכאב. בואו לשמוע קצת על הנושא הזה. בנוסף אתם יכולים להזמין את אורנה בן דור לדבר על השאלות  האם יש סקס ייחודי לישראלים בלבד? ואם כן מה המאפיינים שלו. מה עשו לנו עשרות שנות צבא וביטחון בכל הקשור לחדר המיטות? האם 'לרוץ לספר לחברה' הוא תיאור מצב או סתם אמירה מופרכת? האם אנחנו "פחות סוטים" מהגרמנים?

אתר המרצים

רוצים הרצאה טובה לאירוע? אתר מרצים מקצר לכם את הדרך ומסדר לכם את ההרצאות הטובות ביותר עם אלפי המרצים המקצועיים ביותר בישראל.

אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לך את המידע העדכני ביותר שקיים ברשותנו. אם נתקלתם בעמוד לא עדכני, בעיה בתוכן אתר וכיו"ב, אנא צרו עמנו קשר באמצעות דף צור קשר.

להזמנת הרצאה או לקבלת פרטים נוספים, השאירו פרטיכם ונציג מרכז המרצים לישראל יחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון:

נושא

תוכן ההודעה

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>