עקיבא אלדר

Comments: No comments

מי אתה עקיבא אלדר?

עקיבא אלדר הוא אחד הפרשנים הבכירים ביותר בעיתון הארץ. בקיץ 1983 מונה לכתב מדיני, תפקיד שבו שימש עשר שנים, בין היתר חשף את הסכמתה של סוריה להשתתף בועידת מדריד ב-1991. במחצית השניה של שנות ה-80 מונה לחבר הנהלת העתון וכתב מאמרי מערכת. בשנת 1993 מונה לכתב הארץ בוושינגטון, תפקיד שבו שימש במשך שלוש שנים. באותה תקופה היה אורח קבוע בתוכניות מלל יוקרתיות כמו נייטליין, תוכניתו של צ'רלי רוז, מקניל-לרר ועוד.

מאז שובו ארצה החל לכתוב טור שבועי ומאמרי מערכת וכן פרשנות וראיונות. בין השאר היה העתונאי הישראלי האחרון שראיין את ערפאת. כמו כן ראיין את מלך ירדן עבדאללה, נשיא ארגנטינה קרלוס מנם, נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ימי קרטר, ועוד. אלדר חשף את נוסח הצעת הנשיא קלינטון להסכם שלום בין ישראל לסוריה, שהוגשה בינואר 2000 לראש הממשלה אהוד ברק ושר החוץ הסורי, פארוק א-שרע בשיחות שפרדסטאון. בשנת 2004 פרסם תחקיר מקיף על פסגת קמפ דיויד 2 ואירועי אינתיפאדת אל אקצה, שבו ראשי קהילת המודיעין ערערו על התיזה שלפיה ערפאת תכנן את המהומות ולא התכוון להגיע להסדר. אלדר הוא אורח קבוע בתכניות טלוויזיה של CNN, BBC , אל ג'זירה וכן תחנות רדיו בארצות הברית, אירופה וישראל. אלדר משתתף בכנסים בינלאומיים ובקבוצות עבודה משותפות עם פלסטינים באירופה מטעם ארגוני שלום לגיבוש הבנות בנושאי ירושלים, פליטים, אסטרטגיית משא ומתן וחינוך לשלום.

בואו לשמוע הרצאה של עקיבא אלדר

נושאי הרצאות:

  • התנתקות ותהליך השלום.
  • יחסי ישראל עם הפלסתינאים.
  • יחסי ישראל ארצות הברית.
  • יחסים בין פוליטקאים והתקשורת.
  • המצב בשטחים.

עקיבא אלדר גם ישמח לדבר איתכם על פרשנות ישראלית בחוץ לארץ, למשל על היותו נבחר כפרשן המשפיע ביותר בישראל ברשימה של העיתון היוקרתי ה'פייננשל טיימס'. בפרויקט מיוחד שערך העיתון ב-23 מדינות בעולם התבקשו כתבי החוץ שלו לבחור את הפרשן המשפיע ביותר במדינה שבה הם פועלים. ללא ספק אחד המרצים המרתקים והמנוסים ביותר.

אתר המרצים

רוצים הרצאה טובה לאירוע? מרכז המרצים לישראל מקצר לכם את הדרך ומסדר לכם את ההרצאות הטובות ביותר עם אלפי המרצים המקצועיים ביותר בישראל.

אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לך את המידע העדכני ביותר שקיים ברשותנו. אם נתקלתם בעמוד לא עדכני, בעיה בתוכן אתר וכיו"ב, אנא צרו עמנו קשר באמצעות דף צור קשר.

להזמנת הרצאה או לקבלת פרטים נוספים, השאירו פרטיכם ונציג מרכז המרצים לישראל יחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון:

נושא

תוכן ההודעה

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>