עמוס לויטוב

Comments: No comments

מי אתה עמוס לויטוב?

עמוס לויטוב, נווט קרב בחיל האוויר הישראלי, במלחמת ההתשה הופל מטוסו במצרים והוא נשבה ושהה בשבי כשלוש וחצי שנים. בתקרית אש בסואץ, נפל המטוס שבו שהה. כל הטייסים נתפסו על ידי המצרים ונשבו. במהלך שהותו בשבי המצרי, עבר לויטוב עינויים גופניים קשים. הוא היה כלוא בכלא עבסייה, יחד עם עוד תשעה שבויים ישראלים. לויטוב ושאר השבויים חזרו ארצה במסגרת עסקת חילופי השבויים לאחר מלחמת יום הכיפורים. לאחר שחרורו חזר לשירות מבצעי בחיל האוויר, והשתתף במלחמת לבנון. לויטוב תיאר את חוויותיו מהשבי ומהחזרה ממנו בספרו "שקר השתיקה", שיצא לאור בשנת 2007 במשרד הביטחון. כמו כן הוא מרצה על תקופה זו בחייו. לאחר שירותו סיים לימודים לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים ולתואר שני באוניברסיטת בר-אילן.

ברוב ארצות העולם נחשבת לקיחת שבי או חטיפה לעבירה חמורה במיוחד, ובארצות מסוימות (כגון – חלק ממדינות ארצות הברית) העונש עליה מגיע עד לכדי עונש מוות. בישראל העונש חמור, ובחז"ל דווקא יש עונש מוות, כי מדובר בגניבת אדם. בשנת 1980 נחתמה בהאג האמנה בדבר ההיבטים האזרחיים של חטיפה בינלאומית של ילדים ילדים הקרויה בקיצור, כאשר ההקשר ברור, "אמנת האג". על פי האמנה, המשמורת על הילד צריכה להיקבע במקום מגוריו הקבוע. כמובן שעם חיילים הנושא המוסרי מסובך יותר.

הרצאות של עמוס לויטוב

כאדם מנוסה ובעל חיים מחוספסים הוא יכול להעביר הרצאות מדהימות מהפן האישי. איך עומדים במצויינות של טיסה מבצעית? איך שורדים 4 שנים של כלא אצל האויב, בתא בידוד? אמונה, התנהגות, דינמיקה של קבוצה סגורה. מימד הזמן בשני. חזרה לחיים. איך אפשר בכלל להתחיל לספר. ללא ספק אחד הסיפורים הצמררים, שאמנם "יש להם סוף טוב", בניגוד למשל לסיפורו של רון ארד, ובטח בתקופה בה גלעד שליט עדיין בשבי חיזבאללה, והסיפור עדיין רלוונטי, יש לו אפקט של שינון המצב, שינון רליגיוזי כמעט. לויטוב מעביר הרצאות מדהימות.

אתר המרצים

רוצים הרצאה טובה לאירוע? אתר במת מרצים מקצר לכם את הדרך ומסדר לכם את ההרצאות הטובות ביותר עם אלפי המרצים המקצועיים ביותר בישראל.

אנו עושים כמיטב יכולתנו לספק לך את המידע העדכני ביותר שקיים ברשותנו. אם נתקלתם בעמוד לא עדכני, בעיה בתוכן אתר וכיו"ב, אנא צרו עמנו קשר באמצעות דף צור קשר.

להזמנת הרצאה או לקבלת פרטים נוספים, השאירו פרטיכם ונציג מרכז המרצים לישראל יחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון:

נושא

תוכן ההודעה

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>